"Aceasta este inca o poveste despre... O Asociatie ce acuma este... Pentru Ea s-a pus din 2013 cuvant... In timp ce cluburile vechi intra-n pamant..."
Prima zvacnire din adancuri a fost proiectul nostru de suflet, al membrilor fondatori AMT, care pe la 2008 am "faurit" ghidul online de informare si educatie montana, TuristMania.ro.
Citeste mai mult

AMT recruteaza! Hai si tu!

Asociatia Montana Turistmania isi propune prin activitatile de recrutare, sa aduca in randul grupului nostru pe toti cei care au acelasi scop cu noi, si pentru care muntele reprezinta o pasiune.

Daca pentru tine voluntariatul in proiecte legate de sport montan si tot ce tine de zonele montane reprezinta o motivatie pentru a te dezvolta, te asteptam in echipa noastra!

Apreciem experienta, dorinta voastra de a progresa si de a descoperi lucruri noi chiar daca aveti o experienta scazuta, perseverenta, profesionalism, curajul, ingeniozitate si atitudinea pozitiva.

Poate vrei mai mult de la AMT. Vrei si tu in AMT. Te asiguram ca AMT nu e doar "jucaria noastra".

Prin actiunile de recrutare vrem sa te cunoastem si sa ne imprietenim, sa punem la cale un plan, care sa faca ca potentialul tau si al nostru sa se valorifice.

Noi credem ca merita sa respectam omul si sa fii constient ca incercarile dau si eroare. Pe scurt: e uman ca la inceput sa gresesti, e bine ca apoi sa analizezi si sa o iei de la capat, punand in valoare experienta.

Noi am pus la cale un plan de viitor. Dupa o serie de "tratative" schitam un plan de viitor.