"Aceasta este inca o poveste despre... O Asociatie ce acuma este... Pentru Ea s-a pus din 2013 cuvant... In timp ce cluburile vechi intra-n pamant..."
Prima zvacnire din adancuri a fost proiectul nostru de suflet, al membrilor fondatori AMT, care pe la 2008 am "faurit" ghidul online de informare si educatie montana, TuristMania.ro.
Citeste mai mult

Asociatia Turistmania organizeaza cursuri de initiere in orientare sportiva

Toata ziua, in orasul nostru, suntem dezorientati si impiedicati, hai sa facem ceva funny.

Asociatia Montana Turistmania organizeaza cursuri de initiere in orientare. Daca esti dornic sa faci miscare, si sa ai abilitati de planificare si coordonare in deplasarea ta, de la un punct de plecare la cel de sosire, vino la aceste activitati.

Astfel, vei avea sansa sa nu mai intarzii de maine la ore sau servici, vei avea mai mult timp sa petreci cu iubi.

Din partea ta, ne dorim sa fii intr-o stare fizica si de sanatate buna, echipat sport. Sa ai o atitudine pozitiva si entuziasm, o atentie sporita la detalii etc.

Cursurile se desfasoara in padurile din preajma Iasiului, vei avea la dispozitie o busola si o harta a zonei, un training/explicatii, un ghidaj de bun venit, vei merge dupa un profesionist in primul traseu orientat si vei vedea cum procedeaza el, un televizor, film in timp real filmat de ochii tai.

Al doilea traseu il vei face avand cativa oameni pe traseu, al treilea avand doar indicii, si rutele vor fi scurte la inceput. Si dupa aceea va fi mare distractie.

Acest sport te va ajuta sa te exprimi mai usor, sa te cunosti mai bine, faci miscare, inveti sa fii un geograf, vei sti sa citesti o harta, vei reusi sa intelegi ce inseamna sa planifici o deplasare a ta de la start la final.

Suna-ne sau scrie-ne. Te asteptam.